XTE15LKR
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
XTE15LKR
Adapter T 15L-R 1/2''
Specifications
Dimensions and shipping
D3
11 mm
Diameter rör
15 mm
Dimension i
14 mm
Gänga T
R 1/2 BSPT
Gänga utv.
R 1/2 BSPT
Gänga utv. metrisk
M22x1,5
L
28 mm
L1
36 mm
L2
21 mm
L3
34 mm
Modell kod
XC15RLZN
Märke namn
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
27 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
315 bar
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
15 mm
d2
12 mm
i
14 mm