XTE10SKR
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
XTE10SKR
Adapter T 10S-R 3/8''
Specifications
Dimensions and shipping
D3
7 mm
Diameter rör
10 mm
Dimension i
12 mm
Gänga T
R 3/8 BSPT
Gänga utv.
R 3/8 BSPT
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
25 mm
L1
34 mm
L2
17,5 mm
L3
28 mm
Modell kod
XC10RSZN
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
17 mm
S2
22 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
630 bar
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
10 mm
d2
7 mm
i
12 mm