XRHZ35LRED
Package size:
3 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
XRHZ35LRED
Backventil Utv-G1.1/4 ED
Accessories (3)
Cutting ring - ø35L
Partnumber:
DPR35L
Double cutting ring WDDS - ø35L - packing
Partnumber:
FIWDDS35L
Nut - ø35L - M45x2
M35L
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
35 mm
Model code
FI-RVZ-35LR-WD-B-W3-1
Pressure max.
250 bar
Pressure opening
1 bar
Series
L
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1.1/4 BSP
Package size
3 st
Barcode
414631
Gross weight
0,106 Kg
Net weight
0,106 Kg
Country of origin
deu
Product information
Backventil Utv-G1.1/4 ED
Links
Produktkatalog
Produktkatalog
Others has been looking for
1.1/4" Check valve 0.5 bar
1.1/4" Check valve 0.5 bar