XGE42LU178
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
30 varianter
Utvald variant:
XGE42LU178
Adapter 42L, UNF1.7/8''
Tillbehör (2)
Skärring 42L
Artikelnummer:
DPR42L
Mutter 42L (M52x2)
Artikelnummer:
M42L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
42 mm
D2
33,5 mm
Diameter rör
42 mm
Dimension i
15 mm
Gevind T
1.7/8-12 UNF
Gänga utv.
1.7/8-12 UNF
Gänga utv. metrisk
M52x2
L
45 mm
L1
57 mm
L2
19 mm
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
55 mm
S2
60 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
15 mm
Åtdragning moment
325 Nm