XGE28LU1116
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
30 varianter
Valgt variant:
XGE28LU1116
Adapter 28L, UNF1.1/16''
Specifications
Dimensions and shipping
D1
28 mm
D2
15 mm
Diameter rør
28 mm
Dimension i
15 mm
Gevind T
1.1/16-12 UNF
Gevind udvendig
1.1/16-12 UNF
Gevind udvendig metrisk
M36x2
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
40 mm
L1
49 mm
L2
17,5 mm
Materiale
Stål
Model kode
XA28L111612UZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
41 mm
S2
41 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
95 Nm
Tryk maks.
250 bar
Vinkel
0 °
i
15 mm