XGE20SR1
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
XGE20SR1
Adapter 20S, G1"
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
20 mm
Diameter rör
20 mm
Dimension i
18 mm
L
51 mm
L1
62 mm
L2
22,5 mm
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
41 mm
S2
36 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
16 mm
i
18 mm
Åtdragning moment
700 Nm
Förpackningsstorlek
Streckkod
487606
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Stud fitting - ø20S x 1" BSP
Artikel datablad
Köps ofta tillsammans med
Snabbkoppling MLDB Hane Inv-G3/4 FKM Syrafast
Artikelnummer:
ML6DBP75FBS
Förpackningsstorlek:
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Inv-G 1''
Artikelnummer:
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Utv-G 1''
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Ø 25mm
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Ø 19mm