XGE18LU34
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
30 varianter
Valgt variant:
XGE18LU34
Adapter 18L, UNF3/4''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
18 mm
D2
10 mm
Diameter rör
18 mm
Dimension i
12.7 mm
Gevind T
7/8-14 UNF
Gänga utv.
7/8-14 UNF
Gänga utv. metrisk
M26x1,5
L
33 mm
L1
42 mm
L2
14,5 mm
Modell kod
FI-GE-18L3/4U-B-W3
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
27 mm
S2
32 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
11 mm
Åtdragning moment
60 Nm