XGE14SR38ED
Package size:
50 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
43 variants
Chosen variant:
XGE14SR38ED
Adapter 14S, G3/8'' ED
Tillbehör (1)
Nut - ø14S - M22x1.5
Varenummer:
M14S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Diameter pipe
14 mm
Dimension i
12 mm
L
38,5 mm
L1
48,5 mm
L2
18,5 mm
Material
Stål
Model code
FI-GE-14SR3/8-WD-B-W3
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
24 mm
S2
27 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Thread outer
G 3/8 BSP
Thread outer metric
M22x1,5
Torque tightening
80 Nm
d1
14 mm
d2
8 mm
i
12 mm