XGE12LU716
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
30 varianter
Valgt variant:
XGE12LU716
Adapter 12L, UNF7/16''
Accessories (2)
Spare parts (1)
Skärring 12LS
Artikelnummer:
DPR12LS
Mutter 12L (M18x1.5)
Artikelnummer:
M12L
O-ring, Utv-UNF 7/16''
OUN-04
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
12 mm
D2
4,5 mm
Diameter rör
12 mm
Dimension i
9 mm
Gevind T
7/16-20 UNF
Gänga utv.
7/16-20 UNF
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
28 mm
L1
35 mm
L2
12 mm
Modell kod
XA12L71620UZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
9 mm
Åtdragning moment
18 Nm