XGE12LR14ED
Package size:
100 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
43 variants
Chosen variant:
XGE12LR14ED
Adapter 12L, G1/4'' ED
Reservdelar (1)
Tätning G1/4'' Nitril, Passar M14x1.5, G1/4''
Partnumber:
ED14
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
12 mm
Dimension i
12 mm
Gänga utv.
G 1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
31 mm
L1
39 mm
L2
12 mm
Modell kod
XA12LR14WZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
12 mm
d2
6 mm
i
12 mm