XGE10SR14ED
Package size:
150 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
43 variants
Chosen variant:
XGE10SR14ED
Adapter 10S, G1/4'' ED
Tilbehør (4)
Reservedele (1)
Cutting ring - ø10L
Partnumber:
DPR10LS
Nut - ø10S - M18x1.5
Partnumber:
FIM10S
Double cutting ring WDDS - ø10L/S - packing
FIWDDS10LS
Nut - ø10S - M18x1.5
M10S
Tätning G1/4'' Nitril, Passar M14x1.5, G1/4''
ED14
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
10 mm
Dimension i
12 mm
Gänga utv.
G 1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
34 mm
L1
43 mm
L2
14,5 mm
Modell kod
FI-GE-10SR1/4-WD-B-W3
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
800 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
10 mm
d2
5 mm
i
12 mm
Åtdragning moment
55 Nm