XGE10LU916
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
30 varianter
Valgt variant:
XGE10LU916
Adapter 10L, UNF9/16''
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
10 mm
D2
7,5 mm
Diameter rør
10 mm
Dimension i
10 mm
Gevind T
9/16-18 UNF
Gevind udvendig
9/16-18 UNF
Gevind udvendig metrisk
M16x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
28 mm
L1
36 mm
L2
11 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-10L9/16U-B-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
19 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
30 Nm
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
0 °
i
10 mm