XGE10LR12
Package size:
40 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
15 variants
Chosen variant:
XGE10LR12
Adapter 10L, G1/2''
Accessories (1)
Alternatives (1)
M10L nut ø10 M16x1,5
Artikelnummer:
M10L
Stud fitting - ø10L x 1/2" BSP with WD sealing
Artikelnummer:
FXGE10LR12WD
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
10 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
14 mm
Hexagon
27 mm
L
34 mm
L1
42 mm
L2
13 mm
Material
Stål
Model code
XA10LR12ZN
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
S2
19 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Thread outer
G 1/2 BSP
Thread outer metric
M16x1,5
d2
8 mm
i
14 mm