XGE08LR12ED
Package size:
50 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
43 variants
Chosen variant:
XGE08LR12ED
Adapter 08L, G1/2'' ED
Tillbehör (2)
Reservdelar (1)
Cutting ring - ø08L
Partnumber:
DPR08LS
Skärring dubbel mjuktätad, WDDS, 08L/S
Partnumber:
FIWDDS08LS
Tätning G1/2'' Nitril, Passar G1/2''
ED12
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
8 mm
Dimension i
14 mm
Gänga utv.
G 1/2 BSP
Gänga utv. metrisk
M14x1,5
L
33 mm
L1
41 mm
L2
12 mm
Modell kod
XA8LR12WZN
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
27 mm
S2
17 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
500 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
8 mm
d2
6 mm
i
14 mm