XGE06LLKR14
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
XGE06LLKR14
Adapter Rak 06LL, Utv-R1/4''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
6 mm
Dimension i
12 mm
Gevind udvendig
R 1/4 BSPT
Gevind udvendig metrisk
M10x1
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
26 mm
L1
33 mm
L2
20,5 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-06LLR1/4k-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
14 mm
S2
12 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tryk maks.
100 bar
Vinkel
0 °
d1
6 mm
d2
4,5 mm
i
12 mm