XGAI10LR38
Pakke str.:
50 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
19 varianter
Valgt variant:
XGAI10LR38
Stud fitting female - ø10L x 3/8" BSP female
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
L
32 mm
L1
40 mm
L2
25 mm
L3
16 mm
Material
Steel
Model code
XAI10LR38ZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
24 mm
S2
19 mm
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Thread inner
G 3/8 BSP
Thread outer metric
M16x1,5
d1
10 mm
d2
8 mm