XGAI06LR14
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
19 varianter
Utvald variant:
XGAI06LR14
Adapter 06L, Inv-G1/4''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
6 mm
Gänga inv.
G 1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M12x1,5
L
31 mm
L1
39 mm
L2
24 mm
L3
18 mm
Modell kod
XAI6LR14ZN
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
14 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
2.5
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
315 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
6 mm
d2
4 mm