Säkerhetswire Stopflex SAE Ø16.5

Stopflex®-tråd med ring och fäste för SAE-flänssystem.

_x000D_

Ringen är monterad på SAe-flänsens fästbultar. Enden av vajern med fästet är monterad på Stopflex® spännband på själva slangen.

Varenummer:
STOPFUSAE165

Pakke str.:
1 st

Min. bestillingsenhed er:
1 st
Diameter bulthål
16,5 mm

Diameter ring
16.5 mm

Längd
450 mm

Materialtjocklek
4 mm

Märke namn
OP Srl

Tryck max.
420 bar
Förpackningsstorlek
1 st

Streckkod
223241

Bruttovikt
0,20 Kg

Nettovikt
0,20 Kg

Ursprungsland
ITA

Intrastat artikelkod
39199080

Stopflex®-tråd med ring och fäste för SAE-flänssystem.

_x000D_

Ringen är monterad på SAe-flänsens fästbultar. Enden av vajern med fästet är monterad på Stopflex® spännband på själva slangen.

HydraSpecma | Nordens bredeste hydraulik sortiment online - dag til dag levering!
HydraSpecma | Hydrauliske Systemer – Slange- og Rørledningsartikler – Elektrificering – Vedvarende Energi

HYDRASPECMA
– DIN PARTNER FRA IDÉ
TIL SERIEPRODUKTION

Hos HydraSpecma er vi specialiserede i at designe og bygge state-of-the-art hydrauliske og elektriske systemer, skræddersyet til vores kunders forskellige behov på tværs af brancher.

Vores ekspertise stopper ikke bare der. Vi er også førende inden for levering af omfattende slange- & rørledningsartikler – fra højkvalitets slanger og rør til robuste fittings og adaptere – som sikrer problemfri væskekontrol og langtidsholdbar ydeevne.

Vi tilbyder også et stærkt produktudvalg til industrien for vedvarende energi, der understøtter din virksomhed med markedsførende køleløsninger, smøre- og filtreringssystemer, hydrauliske systemer samt slanger, rør og fittings.

Vores passion for innovation matches af vores ansvar for kvalitet. Hvert produkt og system i vores omfattende sortiment afspejler dette. Uanset om du arbejder med komplekse hydrauliske systemer eller søger pålidelige komponenter, leverer vi løsningen, du har brug for.

Tag næste skridt med os og oplev, hvordan præcision og teknik går hånd i hånd – og hvor hver eneste forbindelse handler om mere end komponenter og systemer; det handler om mennesker og deres forretning.

FOR HOS HYDRASPECMA

ER DIN SUCCES VORES SUCCES