PRA/802080/M/100
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
120 variants
Chosen variant:
PRA/802080/M/100
ISOLine Profilcylinder, Dubbelverkande
Accessories (7)
Magnetavkännare Reed, 5 m
Partnumber:
M/50/LSU/5V
Reservdelssats
Partnumber:
QA/8080/00
C Fotfäste
QA/8080/21
BG Främre/Bakre Flänsfäste
D Bakre svängfäste
Givarfäste
QM/27/2/1
F Gaffelfäste
QM/8080/25
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Norgren
Diameter inner cylinder
80 mm
Pressure max.
12 bar
Pressure min.
1 bar
Stroke
100 mm
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C