PRA/802040/M/160
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
120 variants
Chosen variant:
PRA/802040/M/160
ISOLine Profilcylinder, Dubbelverkande
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Norgren
Diameter inner cylinder
40 mm
Pressure max.
12 bar
Pressure min.
1 bar
Stroke
160 mm
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C