PPC-CAN-P-060
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
PPC-CAN-P-060
Trycksensor CAN 60 bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Gänga
G 1/4 BSP
Märke namn
Stauff
Sensor typ
CAN
Skyddsklass
IP 67
Temperatur max.
+105 °C
Temperatur min.
-25 °C
Temperatur omgivning max.
+85 °C
Temperatur omgivning min.
-25 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Tryck max.
120 bar
Tryck spräng min.
500 bar