PPC-CAN-P-016
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
PPC-CAN-P-016
Trycksensor CAN 16 bar
Specifications
Dimensions and shipping
Gänga
G 1/4 BSP
Märke namn
Stauff
Sensor typ
CAN
Skyddsklass
IP 67
Temperatur max.
+105 °C
Temperatur min.
-25 °C
Temperatur omgivning max.
+85 °C
Temperatur omgivning min.
-25 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Tryck max.
32 bar
Tryck spräng min.
150 bar