PPC-04/12-P-150
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
3 varianter
Utvald variant:
PPC-04/12-P-150
Trycksensor Analog 150 bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Gänga
G 1/4 BSP
Matarspänning max.
36 V
Matarspänning min.
9 V
Analog
Skyddsklass
IP 54
Ström
DC
Temperatur max.
+105 °C
Temperatur min.
-25 °C
Temperatur omgivning max.
+85 °C
Temperatur omgivning min.
-25 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Tryck max.
300 bar
Tryck spräng min.
900 bar
Tryckmätning
0-150 Bar
Utgående signal max.
3 V
Utgående signal min.
0 V