OR29.87X1.78-N90
Package size:
100 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
OR29.87X1.78-N90
O-RING NBR
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Diameter inner
29.87 mm
Material thickness
1.78 mm
Shore
90
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Barcode
209930
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
swe
Product information
O-RING NBR
10 st
Min. order quantity is:
OR8.73X1.78-N90
O-ring-4.5x1.5-V90 - FKM/Viton
O-ring-4.5x1.5-V90 - FKM/Viton
OR4.0X1.5-FKM
10 st
O-ring 120.00x3.0
O-ring 120.00x3.0
OR120.00X3.0
O-ring rubber cord 3.0mm
O-ring rubber cord 3.0mm
OS-3.0
1 m
1 m
O-rings 5,00 mm NBR 70 shore 0-100 mm