MF1003A10HB
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
MF1003A10HB
Returfilterelement till MPF1003, 10my absolut
Accessories (1)
Return filter - 10my absolut - 1" BSP
Artikelnummer:
MPF1003AG3A10HBP01
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter hål
40 mm
Diameter utv.
70 mm
Filtrering
Absolut
Filtreringsgrad
10 my
Flödeshastighet nominell LMin
123 lpm
Längd
220 mm
Modell kod
MF1003A10HBP01
Märke namn
MP Filtri
Packningsmaterial
NBR
Temperatur max.
+110 °C
Temperatur min.
-25 °C
Tryck max.
10 bar
Förpackningsstorlek
Streckkod
400749
Bruttovikt
0,34 Kg
Nettovikt
0,34 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
MF-filterelement för filter installerade i tanken, modellerna MPF och MPT.
Sortiment innehåll
Länkar
Produktkatalog
Produktkatalog
Andra tittar på