MAVE12SR
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
MAVE12SR
Manometeradapter Rak Ställbar 12S Inv-G1/2'' O-ring
Alternatives (1)
Manometer connector ø12S x 1/2" with o-ring
Varenummer:
FIEMAD12SR12
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
3,5 mm
Diameter pipe
12 mm
L1
45,5 mm
L2
25,5 mm
L3
20 mm
L4
5 mm
Material
Stål
Model code
FI-EMAD-12SR-V-W3-DKI-DKO
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
S2
24 mm
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
S
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C
Thread T1
G 1/2 BSP
Thread inner
G 1/2 BSP
Thread inner metric
M20x1,5 MM
d1
12 mm
d2
7 mm