JM-16-25-38
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
12 variants
Chosen variant:
JM-16-25-38
Mutter, UNF-1 5/16''-12, NV=38
Specifications
Dimensions and shipping
A
28,5 mm
Brand Name
FOR
CH
38 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
25 mm
J
1.5/16-12 JIC
Material
Stål
Pressure max.
290 bar
Surface treatment
El-förzinkad / vitkromaterad
T
25 mm