HFRC12G03
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
HFRC12G03
Adapter Rak Ø12 mm Utv-G3/8'' FDA Viton
Specifications
Dimensions and shipping
Användingsområde
Gas och vätskor kompatibla med ingående material, Livsmedel, Tryckluft, Vacuum
Gänga
G 3/8 BSP
Materialkvalitet
CW614L/CW617L
Modell kod
HFRC12G03
Märke namn
Tierre
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
96 hours ASS
Serie
HFR
Standard
Silicone Free
Standard EN
EC 1935/2004, ICIM Food
Standard SAE
NSF/ANSI 169
Temperatur max.
+150 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Mässing, Rostfritt stål
Tryck max.
20 bar
Vakuum max.
-0.999 bar
Vinkel
0 °
Package size
10 st
Barcode
448662
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ita
Intrastat code
Product information
Adapter Rak Ø12 mm Utv-G3/8''
Links
Produktkatalog
Produktkatalog
Others has been looking for
Adapter 90° Ø6 mm Utv-G1/8'', Vridbar
Partnumber:
Package size:
Skottgenomgång Rak Ø12 mm
Skottgenomgång Rak Ø12 mm
Partnumber:
5 st
Skottgenomgång Rak Ø6 mm
Skottgenomgång Rak Ø6 mm
Adapter Rak Ø1/4 Utv-R1/4
Adapter Rak Ø1/4 Utv-R1/4
Skarvkoppling Y Ø8 mm
Skarvkoppling Y Ø8 mm
C00820800
Adapter 90 Vridbar Ø12 mm Utv-G1/2
C02471248
5 st
Adapter Rak Ø6 mm Utv-G1/4''
Adapter Rak Ø6 mm Utv-G1/4''
SLANGFÄSTE PLAST
SLANGFÄSTE PLAST
GS-10
25 st
Skarvkoppling Rak Ø6 mm
Skarvkoppling Rak Ø6 mm
Skarvkoppling Rak Ø8 mm
Skarvkoppling Rak Ø8 mm
Adapter 90° Ø8 mm Utv-G1/4, Vridbar
Adapter 90° Ø8 mm Utv-G3/8'', Vridbar
Adapter T Vridbar Ø12 mm Utv-G1/4
Mätuttag Utv- M16x1.5
Mätuttag Utv- M16x1.5
1 st
Skarvkoppling T Ø12 mm
Skarvkoppling T Ø12 mm
Slangfäste Rak 16 mm Blå PA6.6
Slangfäste Rak 16 mm Blå PA6.6
GS-16
25 st
T-slangnippel PA6.6
T-slangnippel PA6.6
TS-08
Skottgenomgång Ø14 mm
Skottgenomgång Ø14 mm
Skottgenomgång Ø6 mm
Skottgenomgång Ø6 mm
Svivel ABC Regular M12x1.5
Svivel ABC Regular M12x1.5
Skarvkoppling Rak Ø8 mm
Skarvkoppling Rak Ø8 mm
Adapter Rak Ø3/8 Utv-R1/2
Adapter Rak Ø3/8 Utv-R1/2
Adapter 90° Ø8 mm Utv-G1/8'', Vridbar
Adapter Rak Ø8 mm Utv-G3/8''
Adapter Rak Ø8 mm Utv-G3/8''
Adapter 90° Ø6 mm Utv-G1/4'', Vridbar
Adapter 90° Ø10 mm Utv-G1/4'', Vridbar
Adapter Rak Ø8 mm Utv-G1/8
Adapter Rak Ø8 mm Utv-G1/8
Adapter Rak Ø4 mm Utv-G1/8''
Adapter Rak Ø4 mm Utv-G1/8''
Rak koppling Ø6 mm Inv-G1/8
Rak koppling Ø6 mm Inv-G1/8