GZR16S18L
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
38 variants
Chosen variant:
GZR16S18L
Övergångsadapter 16S-18L
Specifications
Dimensions and shipping
D1
18 mm
D2
16 mm
D3
11 mm
D4
11 mm
Diameter rör
18 - 16 mm
L1
43,5 mm
L2
47,3 mm
Modell kod
FI-SNV-18L/16S-V-W3-DKO
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
S1
32 mm
S2
30 mm
Serie
L
Serie 1
L
Serie 2
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+200 °C
Temperatur min.
-25 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar