GZR12L16S
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
38 variants
Chosen variant:
GZR12L16S
Övergångsadapter 12L-16S
Alternatives (1)
Straight fitting ø16S/12L with O-ring
Artikelnummer:
FISNV16S12L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
16 mm
Diameter pipe
16 - 12 mm
Model code
FI-SNV-16S/12L-V-W3-DKO
Pressure max.
630 bar
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Series 1
L
Series 2
S
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C
d2
12 mm