FMP3201A10N
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
FMP3201A10N
Tryckfilter kompl. 244lpm abs.10my G11/4" 320bar
Tillbehör (1)
Filterindikator Tryckfilter Elektrisk 5 bar 1/2’’
Partnumber:
DEA50HA50P01
Specifications
Dimensions and shipping
A
G 1.1/4 BSP
E
M12
Filtrering
Absolut
Filtreringsgrad
10 my
Flödeshastighet nominell LMin
244 lpm
Gänga
G 1.1/4 BSP
Gänga indikatorport
G 1/2 BSP
H
263 mm
Modell kod
FMP3201-B-A-G1-A10N-T2H
Märke namn
MP Filtri
Temperatur max.
+110 °C
Temperatur min.
-25 °C
Tryck max.
320 bar
Package size
Barcode
422343
Gross weight
11,47 Kg
Net weight
11,47 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Komplett MP mellantrycksfilter
för arbetstryck upp till 320 bar.