EGE30SMED
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
EGE30SMED
Adapter Rak 30S 42x2 ED, O-ringstätad
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
30 mm
Diameter rör
30 mm
Dimension i
20 mm
Gänga inv. metrisk
M42x2 MM
Gänga utv. metrisk
M42x2
L
51 mm
Modell kod
VAD30MSWZN
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S
50 mm
S1
50 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
M42x2
d7
50 mm
i
20 mm