EGE25SMED
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
EGE25SMED
Adapter Rak 25S 33x2 ED, O-ringstätad
Spare parts (1)
Tätning G1'' Nitril, Passar M33x2 - G1''
Partnumber:
ED1
Specifications
Dimensions and shipping
D1
25 mm
Diameter rör
25 mm
Dimension i
18 mm
Gänga inv. metrisk
M36x2 MM
Gänga utv. metrisk
M33x2
L
48 mm
Modell kod
VAD25MSWZN
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S
41 mm
S1
46 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
M36x2
d7
40 mm
i
18 mm