EGE16SMED
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
EGE16SMED
Adapter Rak 16S 22x1.5 ED, O-ringstätad
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
16 mm
Diameter pipe
16 mm
Dimension i
14 mm
L
37 mm
Material
Stål
Model code
VAD16MSWZN
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S
27 mm
S1
30 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread inner metric
M24x1,5 MM
Thread outer metric
M22x1,5
d1
M24x1,5
d7
27 mm
i
14 mm