EGE10SR14ED
Pakke str.:
50 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
EGE10SR14ED
Adapter Rak 10S G1/4'' ED, O-ringstätad
Reservedele (1)
Tätning G1/4'' Nitril, Passar M14x1.5, G1/4''
Varenummer:
ED14
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rör
10 mm
Dimension i
12 mm
Gänga inv. metrisk
M18x1,5 MM
Gänga utv.
G 1/4 BSP
L1
29,5 mm
Modell kod
VAD10SR14WZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
T
G 1/4 BSP
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
800 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
10 mm
d2
6 mm
i
12 mm
Åtdragning moment
55 Nm