EGE10SMED
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
EGE10SMED
Adapter Rak 10S 16x1.5 ED, O-ringstätad
Specifications
Dimensions and shipping
D1
10 mm
Diameter rör
10 mm
Dimension i
12 mm
Gänga inv. metrisk
M18x1,5 MM
Gänga utv. metrisk
M16x1,5
L
32 mm
Modell kod
VAD10MSWZN
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S
22 mm
S1
22 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
800 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
M16x1,5
d7
22 mm
i
12 mm