DD4-80100
Package size:
25 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
23 variants
Chosen variant:
DD4-80100
Slangklammer W4 80-100 bredd=12mm
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Mikalor
Corrosion resistance
400 hours salt spray ASTM B-117
Diameter max.
100 mm
Diameter min.
80 mm
Material
Rostfritt stål
Material quality
1.4301 / AISI304
Model code
ASFA-S 80-100/12 W4
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Standard DIN
DIN 3017
Torque tightening
7 Nm
Width
12 mm
Package size
25 st
Barcode
224751
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
esp
Product information
Produktblad
Links
Produktdatablad
Produktdatablad
Others has been looking for
Hose clamps DIN3017 W4 12MM DD4