4842-25-16-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
15 variants
Chosen variant:
4842-25-16-SY
PRESSNIPPEL 4842 IM36 SL1 SY
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
25 mm
HEX 1
46 mm
L1
47 mm
L3
173 mm
L4
43 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Märke namn
Hydraspecma
Nyckelstorlek
46 mm
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
R1
M36x2
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Vinkel
45 °
Åtdragning moment
100 Nm
ØC
19 mm
Package size
Barcode
225256
Gross weight
0,62 Kg
Net weight
0,62 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Rostfri presskoppling L-klass. Invändig MM gänga och 24 gr. kona.
Artikel datablad
Others has been looking for
Pressnippel rak DKOL M36x2 SL1" Syrafast
Partnumber:
4722-28-16-SY
Min. order quantity is:
Pressnippel 90B L-klass Syrafast
Partnumber:
4792-28-16-SY
Pressnippel rak DKL M36x2
Pressnippel rak DKL M36x2
PRESSNIPPEL 4892 IM36 SL1 SY
Presskoppling 45°, Inv-M36, Ø1'', Syrafast
PRESSNIPPEL 4301 SA1 SL1
PRESSNIPPEL 4301 SA1 SL1
Pressnippel 90B SAE6000
Pressnippel 90B SAE6000
PRESSNIPPEL SA1-SL1
PRESSNIPPEL SA1-SL1
PRESSNIPPEL 4842 IM42 SL1 SY
PRESSNIPPEL 4842 IM42 SL1 SY
Presskoppling Rak Utv-R
Presskoppling Rak Utv-R
PRESSN. 45B INV-G PRESSAD
PRESSN. 45B INV-G PRESSAD
PRESSNIPPEL 90B SAE 3000 PSI
PRESSNIPPEL 90B SAE 3000 PSI
Pressnippel 45B SAE6000 1" x SL 1",syrafast
Fläns instick SAE 6000 PSI - 45° - "PH45" rostfri
Pressnippel banjo G1
Pressnippel banjo G1
Presskoppling Rak Inv-M36, Ø1'', Syrafast
Pressnippel rak DKS M36x2
Pressnippel rak DKS M36x2
Pressnippel rak DKS M42x2
Pressnippel rak DKS M42x2
Pressnippel rak DKOL M45x2 SL1" Syrafast
Presskoppling Rak Utv-NPT 1'', Ø1'', Syrafast
1" Insert - ø30 pipe - AISI316
1" Insert - ø30 pipe - AISI316