4842-25-12-SY
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
15 varianter
Valgt variant:
4842-25-12-SY
PRESSNIPPEL 4842 IM36 SL3/4 SY
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
45 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
25 mm
HEX 1
46 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
3/4 "
Key size
46 mm
L
147,9 mm
L1
39 mm
L3
119 mm
L4
32 mm
Material
Rostfritt stål
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
R1
M36x2
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
S
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
55 Nm
ØC
15 mm
Pakke str.
Stregkode
225255
Brutto vægt
0,43 Kg
Netto vægt
0,43 Kg
Oprindelsesland
ESP
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Rostfri presskoppling L-klass. Invändig MM gänga och 24 gr. kona.
Artikel datablad
Andre kigger på
Hose fitting DIN 90 degree 28L to 3/4" hose stainless
Varenummer:
4792-28-12-SY
Min. bestillingsenhed er:
3/4" Insert - 3/4" NPT male - AISI316
Varenummer:
4213-12-12-SY
3/4" Insert - 3/4" BSP female - 90° - AISI316
3/4" Insert - 1" BSP female - 90° - AISI316
3/4" Insert - ø22 pipe - AISI316
3/4" Insert - 1" NPT male - AISI316
Two-piece banjo insert stainless - inch banjo
3/4" Insert - 3/4" banjo - AISI316
3/4" Insert - 1.5/16-12" JIC female - 45° - AISI316
3/4" Insert - (20S) M30x2 female - 45° - AISI316
3/4" Insert - 1.5/16-12" JIC female - 90° - AISI316
Standpipe metric 90° elbow - stainless
3/4" Insert - ø22 pipe - 90° - AISI316
3/4" Insert - 3/4" BSPT male - AISI316
Standpipe metric 0° straight - stainless
3/4" Insert - 3/4" BSP female - 45° - AISI316
3/4" Insert - 1.5/16-12" JIC female - AISI316
3/4" Insert - 1" BSP female - 45° - AISI316
3/4" Insert - (20S) M30x2 male - AISI316
3/4" Insert - (25S) M36x2 female - 90° - AISI316
3/4" Insert - (25S) M36x2 male - AISI316
3/4" Insert - (20S) M30x2 female - AISI316
3/4" Insert - (25S) M36x2 female - AISI316
3/4" Insert - (20S) M30x2 female - 90° - AISI316
3/4" Insert - (28L) M36x2 female - AISI316
3/4" Insert - (22L) M30x2 male - AISI316
3/4" Insert - (22L) M30x2 female - AISI316
3/4" Insert - (22L) M30x2 female - 90° - AISI316
3/4" Insert - 1" BSP female - AISI316