4792-28-16-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
4792-28-16-SY
Pressnippel 90B L-klass Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
28 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
1 "
Key size
46 mm
L
126 mm
L1
47 mm
Material
Rostfritt stål
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
55 Nm
Package size
Barcode
225212
Gross weight
0,55 Kg
Net weight
0,55 Kg
Country of origin
ESP
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Rostfri presskoppling L-klass. Invändig MM gänga och 24 gr. kona.
Links
Produktdatablad
Produktdatablad
Others has been looking for
1" Insert - 1" banjo - AISI316
1" Insert - 1" banjo - AISI316