4742-28-16-SY
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
4742-28-16-SY
Presskoppling 45°, Inv-M36, Ø1'', Syrafast
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rör
28 mm
HEX 1
41 mm
L
173 mm
L1
47 mm
L3
168 mm
L4
39 mm
Modell kod
843069589L
Nyckelstorlek
41 mm
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
R1
M36x2
Slangdimension
1 "
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Åtdragning moment
55 Nm
ØC
19 mm
Pakke str.
Stregkode
225198
Brutto vægt
0,51 Kg
Netto vægt
0,51 Kg
Oprindelsesland
ESP
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Rostfri presskoppling L-klass. Invändig MM gänga och 24 gr. kona.
Artikel datablad
Andre kigger på
Pressnippel rak DKOL M36x2 SL1" Syrafast
Varenummer:
4722-28-16-SY
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
Pressnippel 90B L-klass Syrafast
Varenummer:
4792-28-16-SY
Min. bestillingsenhed er:
Pressnippel rak DKL M36x2
Pressnippel rak DKL M36x2
PRESSNIPPEL 4892 IM36 SL1 SY
PRESSNIPPEL 4892 IM36 SL1 SY
PRESSN. 45B INV-G PRESSAD
PRESSN. 45B INV-G PRESSAD
PRESSNIPPEL SA1-SL1
PRESSNIPPEL SA1-SL1
Presskoppling Rak Utv-R
Presskoppling Rak Utv-R
PRESSNIPPEL 90B SAE 3000 PSI
PRESSNIPPEL 90B SAE 3000 PSI
Pressnippel banjo G1
Pressnippel banjo G1
Pressnippel 90B SAE6000
Pressnippel 90B SAE6000
Pressnippel 45B SAE6000 1" x SL 1",syrafast
Fläns instick SAE 6000 PSI - 45° - "PH45" rostfri
Pressnippel 4341 SA1 SL1
Pressnippel 4341 SA1 SL1
Presskoppling Rak Inv-M36, Ø1'', Syrafast
PRESSNIPPEL 4892 IM42 SL1 SY
PRESSNIPPEL 4892 IM42 SL1 SY
Pressnippel rak DKS M36x2
Pressnippel rak DKS M36x2
Pressnippel rak DKS M42x2
Pressnippel rak DKS M42x2
Pressnippel rak DKOL M45x2 SL1" Syrafast
Presskoppling Rak Utv-NPT 1'', Ø1'', Syrafast
1" Insert - ø30 pipe - AISI316
1" Insert - ø30 pipe - AISI316