24GSP24FJX90-089
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
2 varianter
Utvald variant:
24GSP24FJX90-089
Presskoppling GSP 90°, Ø1.1/2'', Inv-JIC-1.7/8''
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
212 mm
B
138,4 mm
D
1.1/2"
E
89 mm
Gänga
1.7/8-12 JIC
H1
60 mm
H2
55 mm
Modell kod
24GSP-24FJX90-089
Märke namn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
1.1/2 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
212 - 235 Nm