20GS20FLH90-150
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
25 varianter
Valgt variant:
20GS20FLH90-150
Presskoppling GS 90B, Ø 1 1/4'', SAE 1 1/4'', Kod 62
Tilbehør (1)
Presshylsa GS 1 1/4'', 4W
Varenummer:
20GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
169 mm
B
97,9 mm
Bygghöjd
150 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter fläns
54 mm
E
150 mm
Fläns
1.1/4 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
54 mm
Modell kod
20GS-20FLH90-150
Märke namn
Gates
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
130 - 143 Nm