20G35FDLORX45
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
20G35FDLORX45
Presskoppling 45°, Ø1.1/4'', Inv-M45-DKO-35L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
161,9 mm
Arbetstryck
16 MPa
B
102,9 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter rör
35 mm
E
37,5 mm
H
50 mm
Modell kod
20G-35FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1.1/4 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
205 - 225 Nm