16GS30FDHORX90
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
16GS30FDHORX90
Presskoppling GS 90°, Ø1'', Inv-M42-DKO-30S
Tillbehör (1)
Presshylsa GS 1'', 4W
Partnumber:
16GS1F-4
A
151 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
94,6 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
30 mm
E
76 mm
H
50 mm
Modell kod
16GS-30FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
200 - 220 Nm