16GS28MDL
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
5 varianter
Valgt variant:
16GS28MDL
Presskoppling GS Rak, Ø 1'', Utv-M 36x2, L-klass
Tillbehör (1)
1" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP
Varenummer:
16GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
90 mm
Angle
0 °
B
33,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
28 mm
H
41 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
1 "
Material
Stål
Model code
16GS-28MDL
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Thread outer
M36x2
Torque tightening
125 - 135 Nm
Working Pressure
42 MPa