16GS28FDLORX45
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
3 varianter
Utvald variant:
16GS28FDLORX45
Presskoppling GS 45°, Ø1'', Inv-M36-DKO-28L
Tillbehör (1)
Presshylsa GS 1'', 4W
Artikelnummer:
16GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
155,5 mm
B
99,1 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
28 mm
E
30,9 mm
H
41 mm
Modell kod
16GS-28FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
125 - 135 Nm