16GS25FDHORX
Package size:
20 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
16GS25FDHORX
Presskoppling GS Rak, Ø1'', Inv-M36-DKO-25S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
116 mm
Angle
0 °
B
59,6 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
25 mm
H
46 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
1 "
Material
Stål
Model code
16GS-25FDHORX
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm
Working Pressure
42 MPa