16G30FDHORX45
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
16G30FDHORX45
Presskoppling 45°, Ø1'', Inv-M42-DKO-30S
Specifications
Dimensions and shipping
A
139,8 mm
B
83 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rør
30 mm
E
35,1 mm
H
50 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
16G-30FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med hylsa
Slangestørrelse
1 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
200 - 220 Nm