16G30FDHORX
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
18 variants
Chosen variant:
16G30FDHORX
Presskoppling Rak, Ø1'', Inv-M42-DKO-30S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
94,1 mm
B
49,2 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
30 mm
H
50 mm
Modell kod
16G-30FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
200 - 220 Nm